Gå til hovedindhold
Bliv medlem Menu

Pressefotografforbundets bestyrelse

best

Jens Panduro

Herunder kan du se medlemmerne af bestyrelse i Pressefotografforbundet

sisse

Jens Panduro

Sisse Stroyer, Formand

Email: sisse@stroyer.dk
Tlf.: 2821 1023

Cæcilie

Jens Panduro

Cæciliie Philipa Vibe Pedersen, Næstformand 

Email: ccphilipa@gmail.com
Tlf: 2226 1662
 

robert

Jens Panduro

Robert Wengler, Bestyrelsesmedlem i PF og ansvarlig for Boost

Email: robert@wengler.dk
Tlf.: 2043 0656

Freelance Pressefotograf. Sidder i bestyrelsen med ansvar for efteruddannelse og Boost (PF’s efteruddannelseprogram). Underviser og kursusudvikler og indehaver af kursusvirksomheden Modulkursus.dk.

mikkel

Jens Panduro

Mikkel Berg Pedersen, Bestyrelsesmedlem, kasserer og ansvarlig for kommunikation

Email: mikkel@mibe.dk
Tlf.: 6022 4301

Jeg er uddannet fotojournalist fra DMJX i Aarhus i 2015, bosat i Aarhus hvor jeg løser opgaver for fag- og dagblade. 

Horn

Jens Panduro

Lars Horn, Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for Ophavsretsfonden 

Email: lars@baghuset.dk
Tlf.: 2213 1144

adrian

Jens Panduro

Joachim Adrian, Bestyrelsesmedlem

Email: joachim@grundtvigs.dk
Tlf.: 3038 2871

Fotojournalist. Jeg er uddannet fra Fatamorgana og DJH. Men jeg ved mest om fotografi fra min tid som matros, bartender og skuespiller. Jeg har i syv år været ansat som pressefotograf på Dagbladet Politiken, men arbejder i dag som freelance, underviser og kursusleder.

bjørn

Jens Panduro

Claus Bjørn Larsen, Bestyrelsesmedlem

Email: cblarsen@mac.com
Tlf: 2829 2947

nils

Jens Panduro

Nils Meilvang, Bestyrelsesmedlem 

Email: info@nilsmeilvang.com
Tlf.: 4030 9323

 

bager

Jens Panduro

Michael Bager, Bestyrelsesmedlem (1. suppleant)

Email: mb@fyens.dk
Tlf.: 2324 5222‬

Flindt

Foto: Jens Panduro

Rasmus Flindt Pedersen . 2. suppleant

Email: rasmus@flindtpedersen.com
Tlf.: 41604460

løftgaard

Foto: Jens Panduro

Kasper Løftgaard . 3. suppleant

Email: kasper@løftgaard.com
Tlf.: 60148933

 

Maria Høy Hansen, elevobservatør

marhoyhan@dmjx.dk

Fandt du den information du søgte

Dette er ikke en kontaktformular, men feedback til indholdet på siden.
Søger du svar på et konkret spørgsmål? Ring til DJ på tlf. 3342 8000 eller skriv til dj@journalistforbundet.dk