Gå til hovedindhold
Bliv medlem

Søg om støtte fra KaJ

I KaJ vil vi gerne gøre vores medlemmer klogere. Derfor støtter vi, at vores medlemmer deltager i kurser, arrangementer eller rejser til udlandet i forbindelse med praktik eller hovedopgaven. I KaJ ønsker vi at skabe et godt socialt sammenhold blandt vores medlemmer, derfor støtter vi foreninger og arrangementer, der er målrettet vores medlemmer. Vi har desværre ikke mulighed for at støtte alle, men vi gennemgår og behandler alle ansøgninger og vurderer alle ansøgninger på lige vilkår.

Læs mere om de ting du kan søge støtte til herunder, og se hvornår der er deadline for ansøgninger.

Det med småt

I KaJ’s bestyrelse og forretningsudvalg tager vi individuelt stilling til alle ansøgninger. Vi bestræber os på at besvare alle ansøgninger inden for 30 dage, eller 30 dage efter deadline for ansøgninger.

Med undtagelse af sponsorater, annoncer og reklamer dækker KaJ kun dokumenterede udgifter. Alle dokumenterede udgifter sendes til kajkasserer@gmail.com. Når vi har modtaget alle dokumenterede udgifter kan der gå op til 30 dage før støttebeløbet udbetales.