Få overblik over alle arrangementer i DJ og hos vores samarbejdspartnere. Vi holder sociale og faglige arrangementer om relevante temaer for dig, der arbejder inden for medie- og kommunikationsbranchen.
Jacob Nielsen
Regioner
Situationer
Måske er du opsagt eller ledig. Måske keder du dig. Eller måske kan du næsten ikke få luft, fordi du kan mærke, at du og dit job ikke (længere) passer sammen
Klar til arbejdsmarkedet? Bare rolig, vi har dig. Kom og bliv godt forberedt til livet som nyuddannet. Vi giver aftensmad.
02 feb
Vil du bedst muligt i gang som freelancer eller selvstændig? Her kan du få mange af svarene på dine spørgsmål og sikre dig den bedst mulige start.
En festlig dag med DJ RUC! Vi sørger for smukke lokaler og god stemning, så I kan lære hinanden bedre at kende.
09 feb
BIZ Kickstart er for dig, som drømmer om at etablere eller udvikle dit arbejdsliv som freelancer eller selvstændig og som har lyst til at blive inspireret, udfordret og motiveret.
09 feb
Kom med når DJ RUC og Andrea inviterer på oplæg fra nogen af Danmarks største mediepersonligheder.
17 feb
Kom til en festlig aften med din studenterforening! Der vil være et orgie af mad, våde varer og god stemning.
En vanvittig teater-komedie om et statsministervalg, der er forvandlet til et bizart show.
Glæd dig til at opleve en ny udstilling med værker af den franske mestermaler Henri Matisse. I samarbejde med The Museum of Modern Art i New York forener vi det ikoniske værk Det røde atelier med de kunstværker, som kan ses i maleriet.
Glæd dig til en weekend fyldt med Mod, Nysgerrighed og Kreativitet i spændende omgivelser på Spejdercenter Holmen. Mød modige mennesker, få deres vilde historie, besøg den verdensberømte nabo, skab et kunstværk og dans dig glad med Silent Disco. …
01 mar
ARRANGEMENTET ER UDSOLGT. Tag med på en tour de force i kommunikation på sociale medier anno 2023
Lørdag den 11. marts, kl. 14:00 inviterer DJ Kommunikation til en faglig dag med oplæg, generalforsamling og drinks.
Måske er du opsagt eller ledig. Måske keder du dig. Eller måske kan du næsten ikke få luft, fordi du kan mærke, at du og dit job ikke (længere) passer sammen
Tilmeld dig årets fest i Kreds 5. Vi håber, du har lyst til at deltage i generalforsamlingen fra kl. 17.30 for herefter at fortsætte med en velkomstdrink og gallafest med prisuddeling, hvor vi skal uddele kreds 5’s fire priser.
Kursus for Praktikantvejledere i mediebranchen