Få overblik over alle arrangementer i DJ og hos vores samarbejdspartnere. Vi holder sociale og faglige arrangementer om relevante temaer for dig, der arbejder inden for medie- og kommunikationsbranchen.
Har du lyst til at holde et arrangement, så læs betingelserne, udfyld arrangementsformularen og send den til Event. Gælder kun for medarbejderforeninger, specialegrupper og –foreninger samt kredse i DJ.
Regioner
Situationer
Den tidligere kriminalreporter fra Ekstra Bladet gæster Kreds 4 til en snak om true crime-genren.
Udstillingen på Gammel Strand i København, åbner den 10. juli særlig tidligt til ære for medlemmer af DJ Obs! Vi mødes klokken 9.15 ved Gammel Strand 48
Tag en ven eller familien med til oplevelser i Sagnlandet Lejre
Aftenarrangement: Særomvisning i Kongehallen i Sagnlandet Lejre
Informations journalister Ulrik Dahlin, Lasse Skou Andersen og Sebastian Gjerding kommer og fortæller om deres arbejde, som i høj grad benytter sig af aktindsigt og andre graveredskaber.
Få en grundig indføring i, hvordan du laver god infografik i den gratis online-tjeneste Visme. Infografik, der virker på sociale medier.
Vi besøger Aarhus Teaters kommunikationsfolk, spiser fra Café Hack og slutter af med at se et stykke.
Årets generalforsamling finder sted torsdag 27. februar i lokalerne ved Åboulevarden.
Journalist og forfatter Sara Maria Glanowski gæster Kreds 4 17. februar.
Aarhus Journalistforening og Kreds 4 inviterer til et besøg i mediehuset på Banegårdspladsen i Aarhus.
Den journalistiske metode i energi- og klimadebatten - nogle forslag.
Faglig lørdag med Henrik Qvortrup, Isabella de Vera Hindkjær, Jonas Langvad Nilsson og Lærke Posselt.
Årets juleforkost finder sted 14. november.
Unikt samarbejde mellem DJ's Kreds 4 og KaJ.