Regioner
Mød dine kolleger, som arbejder i organisationer. Der bliver kolde øl, vin og snaps, når vi mødes i den skønneste have på Amager. Skyller regnen ned, rykker vi indenfor.
Kom til morgenboost den 1. april kl. 8 og få inspiration til, hvordan du bruger Pinterest som annonceværktøj.
Har danskerne forladt Facebook? Er vi blevet en nation af streamere? Og ser danskerne egentlig stadig flow-TV? Få indsigt i danskernes brug af medier, når chef for DR Medieforskning præsenterer tal fra rapporten Medieudviklingen 2019.
22 feb
Hvad skal du holde øje med i 2020? Få de vigtigste megatrends, der vil sætte rammerne for kommunikation, branding, teknologi og samfundet.
16 Pf’er får muligheden for at blive uddannet dronepilot. Det foregår i København den 4. 5. og 6. november 2019.
Spørg bedre, når du interviewer til video - tag på dette Boost kursus med journalist Kurt Strand og bliv skarp på at stille de rigtige spørgsmål så du får de rigtige svar med hjem.
Hvordan kommunikerer du den største sport-event i Danmark nogensinde? Hør CMO for VM i Ishockey i Danmark Maja Grimnitz fortælle om VMs kommunikation og kom med bag kulissen i Royal Arena, der lægger is til VM
Dette års uddeling af teksterprisen, der gives til én person eller et hold for godt teksterarbejde - generelt eller helt ned i detaljen - eller til nogen, der har gjort en særlig indsats for at profilere og fremme opmærksomheden omkring faget.
Hermed næste teksterbareventinvitation!
Kursus i TitleVisions tekstningsprogram Sub Machine for begyndere og øvede.
SKAM set med mediebriller’ er det andet ud af tre arrangementer om SKAM, som Fondet for Dansk-Norsk Samarbejde holder på Schæffergården i foråret!
Skamdinavia er det første ud af fire arrangementer om SKAM, som Fondet for Dansk-Norsk Samarbejde holder på Schæffergården i foråret!