Få overblik over alle arrangementer i DJ og hos vores samarbejdspartnere. Vi holder sociale og faglige arrangementer om relevante temaer for dig, der arbejder inden for medie- og kommunikationsbranchen.
Jacob Nielsen
Regioner
Situationer
Kom til morgenboost den 1. april kl. 8 og få inspiration til, hvordan du bruger Pinterest som annonceværktøj.
Har danskerne forladt Facebook? Er vi blevet en nation af streamere? Og ser danskerne egentlig stadig flow-TV? Få indsigt i danskernes brug af medier, når chef for DR Medieforskning præsenterer tal fra rapporten Medieudviklingen 2019.
22 feb
Hvad skal du holde øje med i 2020? Få de vigtigste megatrends, der vil sætte rammerne for kommunikation, branding, teknologi og samfundet.
FILM&TVGRUPPEN Inviterer til masterclass i arbejdet med medvirkende.
Hvordan kommunikerer du den største sport-event i Danmark nogensinde? Hør CMO for VM i Ishockey i Danmark Maja Grimnitz fortælle om VMs kommunikation og kom med bag kulissen i Royal Arena, der lægger is til VM
Dette års uddeling af teksterprisen, der gives til én person eller et hold for godt teksterarbejde - generelt eller helt ned i detaljen - eller til nogen, der har gjort en særlig indsats for at profilere og fremme opmærksomheden omkring faget.
Hermed næste teksterbareventinvitation!
Kursus i TitleVisions tekstningsprogram Sub Machine for begyndere og øvede.
SKAM set med mediebriller’ er det andet ud af tre arrangementer om SKAM, som Fondet for Dansk-Norsk Samarbejde holder på Schæffergården i foråret!
Skamdinavia er det første ud af fire arrangementer om SKAM, som Fondet for Dansk-Norsk Samarbejde holder på Schæffergården i foråret!