Få overblik over alle arrangementer i DJ og hos vores samarbejdspartnere. Vi holder sociale og faglige arrangementer om relevante temaer for dig, der arbejder inden for medie- og kommunikationsbranchen.
Jacob Nielsen
Situationer
Udstillingen på Gammel Strand i København, åbner den 10. juli særlig tidligt til ære for medlemmer af DJ Obs! Vi mødes klokken 9.15 ved Gammel Strand 48
Tag en ven eller familien med til oplevelser i Sagnlandet Lejre
Aftenarrangement: Særomvisning i Kongehallen i Sagnlandet Lejre
Vi hører det ofte. I unge har styr på sociale medier. I er digitale indfødte. Men som ung spirende talent i medie- og kommunikationsbranchen er det vigtigt at du har ekstra ekstra styr på de sociale medier.
DJ, AJKS og KS holder faglig torsdagsbar. Denne gang rykker vi til Aarhus og du får inspiration til LinkedIn for B2B-virksomheder fra PR-bureauet Publico.
Du overvejer at blive freelancer/selvstændig, men er det noget for dig? Hvordan arbejder man, når man går solo, og hvordan undgår du begynderfejlene? Bliv klogere på 3 timer i DJ