Få overblik over alle arrangementer i DJ og hos vores samarbejdspartnere. Vi holder sociale og faglige arrangementer om relevante temaer for dig, der arbejder inden for medie- og kommunikationsbranchen.
Har du lyst til at holde et arrangement, så læs betingelserne, udfyld arrangementsformularen og send den til Event. Gælder kun for medarbejderforeninger, specialegrupper og –foreninger samt kredse i DJ.
Jacob Nielsen
Regioner
Situationer
Grupper
FILM&TVGRUPPEN Inviterer til masterclass i arbejdet med medvirkende.
Snyd ikke dig selv i løn! FILM&TVGRUPPEN inviterer til lønforhandlingsaften med tips og tricks fra TV2s hovedtillidsmand og journalist, Lennart Sten.
Dette års uddeling af teksterprisen, der gives til én person eller et hold for godt teksterarbejde - generelt eller helt ned i detaljen - eller til nogen, der har gjort en særlig indsats for at profilere og fremme opmærksomheden omkring faget.
Hermed næste teksterbareventinvitation!
Kursus i TitleVisions tekstningsprogram Sub Machine for begyndere og øvede.
SKAM set med mediebriller’ er det andet ud af tre arrangementer om SKAM, som Fondet for Dansk-Norsk Samarbejde holder på Schæffergården i foråret!
Skamdinavia er det første ud af fire arrangementer om SKAM, som Fondet for Dansk-Norsk Samarbejde holder på Schæffergården i foråret!