Situationer
Kom til morgenboost den 1. april kl. 8 og få inspiration til, hvordan du bruger Pinterest som annonceværktøj.
Efter en uge som pressechef i SAS blev Kristoffer Meinert kastet ud i stormvejr. Hør ham fortælle om sin oplevelse og læring fra episoden.
Har danskerne forladt Facebook? Er vi blevet en nation af streamere? Og ser danskerne egentlig stadig flow-TV? Få indsigt i danskernes brug af medier, når chef for DR Medieforskning præsenterer tal fra rapporten Medieudviklingen 2019.
22 feb
Hvad skal du holde øje med i 2020? Få de vigtigste megatrends, der vil sætte rammerne for kommunikation, branding, teknologi og samfundet.
Kom til morgenboost den 5. februar kl. 8 og bliv skarpere på dit pressearbejde, når en af Danmarks dygtigste pressechefer Marie Grabow giver gode råd og fortæller røverhistorier!
16 Pf’er får muligheden for at blive uddannet dronepilot. Det foregår i København den 4. 5. og 6. november 2019.
DJ har udviklet en ny prisberegner der lynhurtig beregner, hvordan økonomien er i opgaver og tilbud.
Kom med fotograf Vagn-Ebbe Kier med på en gennemgang af den seneste udgave af Photoshop CC 2019 og få tips og tricks til programmet.
DJ Kreds 3 og DJ Kommunikation inviterer til seminar på Hotel Alte Post i Flensburg i dagene 5. og 6. april 2019. Vi sætter fokus på de dansk-tyske relationer. Med gæster fra begge sider af grænsen har vi sammensat et spændende program om…
Spørg bedre, når du interviewer til video - tag på dette Boost kursus med journalist Kurt Strand og bliv skarp på at stille de rigtige spørgsmål så du får de rigtige svar med hjem.
Hør Ritzaus redaktionschef Martin Darling præsentere pointer og tendenser fra 25 timers oplæg fra 28 europæiske medievirksomheder, bureauer og start-ups.
Hør Ritzaus redaktionschef Martin Darling præsentere pointer og tendenser fra 25 timers oplæg fra 28 europæiske medievirksomheder, bureauer og start-ups.
Kom og lær hurtig og effektiv billedbehandling af fotograf Rune Pedersen.